rozhni@i.ua (04594) 2-53-84

 

 

 

Проект

РОЖНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Рішення

 

 

 

Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива на території Рожнівської сільської ради

 

 

 

З метою посилення профілактичного впливу і протидії проявам алкоголізму серед населення с. Рожни Броварського району Київської області, зменшення розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених вживанням алкоголю відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», керуючись ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесія Рожнівської сільської ради,

 

ВИРІШИЛА:

 

1.      Заборонити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного), тютюнових виробів в об’єктах торгівлі, розташованих на відстані менше ніж 100 м. від територій навчальних і дошкільних закладів, крім підприємств ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани, тощо).

 

2.      Заборонити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) в закладах торгівлі, які знаходяться на території Рожнівської сільської ради з 22.00 години до 08-00 години.

 

3.      Заборонити на території Рожнівської сільської ради продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) на розлив в місцях роздрібної торгівлі (крім кафе).

 

4.      Заборонити здавати в оренду приміщення об’єктів освіти, культури, фізкультури і спорту для організації заходів, пов’язаних з вживанням алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива (крім безалкогольного).

 

5.      Заборонити на території Рожнівської сільської ради продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного):

 

-          особами, які не досягли 18 років;

-          особам, які не досягли 18 років;

-          у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

-          у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами;

-          у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

-          з торгових автоматів;

-          на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

-          поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

-          у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;

-          з рук;

-          у невизначених для цього місцях торгівлі.

 

6.      Заборонити на території Рожнівської сільської ради споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:

 

-          у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин на території санаторіїв у спеціально відведених місцях;

-          у навчальних та освітньо-виховних закладах;

-           у громадському транспорті

-          у закладах культури;

-          закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

-          на дитячих майданчиках;

-          на спортивних майданчиках.
 

7.      Заборонити на території Рожнівської сільської ради куріння тютюнових виробів:

 

-          у закладах охорони здоров'я;

-          у навчальних та освітньо - виховних закладах;

-          на дитячих майданчиках;

-          на спортивних майданчиках;

-          у під'їздах жилих будинків;

-          у громадському транспорті.

 

8.      Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісії сільської ради з питань реформування економіки, підтримання підприємництва середнього та малого бізнесу.

 

 

 

Сільський голова                                                    Т.І. Мехед

 


Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Рожнівської сільської ради Броварського району Київської області

"Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива на території Рожнівської сільської ради"

 

1. Проект рішення Рожнівської сільської ради Броварського району Київської області "Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива на території Рожнівської сільської ради" визначає перелік місць, де забороняється продаж, споживання алкогольних виробів та куріння тютюнових виробів. Запропонований до затвердження проект рішення розроблено для посилення профілактичного впливу і протидії проявам алкоголізму серед населення с. Рожни, зменшення розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених вживанням алкоголю відповідно Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» та з урахуванням принципів державної регуляторної політики.

2. Визначена проблема не може бути розв'язана без втручання органу місцевого самоврядування і потребує вирішення шляхом затвердження на сесії сільської ради рішення  "Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива на території Рожнівської сільської ради" згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та інших законодавчих актів.

3.Внаслідок  дії зазначеного рішення очікуваними вигодами є:

 для територіальної громади – покращення  громадського  правопорядку  в  місцях  розміщення торгівельних  об’єктів, формування  в  суспільстві  здорового  способу  життя, захист  дітей  від  негативного  впливу  алкогольних, слабоалкогольних  напоїв та пива;

 для суб'єктів господарювання – прозорість порядку провадження роздрібної  торгівлі  алкогольними, слабоалкогольними  напоями та пивом.

 для населення - реалізація прав та державних гарантій громадян на захист фізичного та психологічного здоров’я підлітків, здійснення контролю за дотриманням правопорядку, покращення умов дозвілля мешканцями сільської ради

4.Досягнення встановлених цілей можливе лише завдяки дії даного рішення, оскільки воно передбачає стимулювання взаємодії влади, населення та підприємців задля досягнення дотримання громадського правопорядку, зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення та покращення умов дозвілля для жителів села Рожни.

5. Досягнення цим регуляторним актом встановлених цілей не впливає на витрати громади та держави.

6. Впровадження та виконання вимог даного регуляторного акта не залежить від ресурсів органів влади і сприятиме дотриманню суб'єктами господарювання  чинних норм законодавства України.

7. Строк дії регуляторного акта необмежений. Даний регуляторний акт може бути переглянуто за ініціативою регуляторного органу або на підставі аналізу звіту про відстеження результативності цього регуляторного акту та при зміні законодавчої бази.

8. Головним чинником результативності даного регуляторного акта є зменшення проявів шкідливого впливу на населення вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зменшення розвитку захворювань, інвалідності та смертності, спричинених вживанням алкоголю та тютюнових виробів, а також впорядкування роботи в нічний час закладів  торгівлі та громадського харчування.

9. Зазначене рішення буде поширюватись на Рожнівську сільську раду, підприємства, установи, організації, фізичних і юридичних осіб, що ведуть підприємницьку діяльність на території села Рожни Броварського району Київської області.

10. Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведене до набрання чинності даного регуляторного акта.

11. Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися на підставі аналізу статистичних показників:

- кількість  отриманих  скарг з  приводу  порушення  вимог  законодавства  при  здійсненні  продажу  алкогольних, слабоалкогольних  напоїв та пива;

- кількість  складених  протоколів  за  порушення  правил  торгівлі  алкогольними  напоями  та  пивом;

- кількість   складених  протоколів  за  розпивання  пива, алкогольних  напоїв та куріння тютюнових виробів у  заборонених місцях.

 

 

Сільський голова                                                    Т.І. Мехед